BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivalinin Gala Gecesi Düzenlendi


"Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali", Bakanlığımız Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği tarafından düzenlendi. Festivalin kapanış programı Bakan Yardımcımız Ahmet Misbah Demircan, Bursa Valimiz Yakup Canbolat, Sinema Genel Müdürümüz Erkin Yılmaz, İl Müdürümüz Dr. Kamir Özer ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

BTSO'da yapılan kapanış töreninde konuşma gerçekleştiren Bakan Yardımcımız Ahmet Misbah Demircan, festivale destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle "park et, seyret" sloganıyla bu yıl araçlı sinemada gerçekleştirilen festival etkinliklerinde, her gösterimde 7 kısa film art arda seyredildi. Yoğun ilgi ile karşılanan festivale, İstanbul, Balıkesir, Bandırma, Yalova ve civar illerden de katılım oldu.

Ödüller

Gecede 7 en iyi senaryo ve en iyi 4 film olmak üzere toplamda 11 ödül sahiplerini buldu. Senaryo kategorisinde Fuzuli temalı ‘Hakikat Yolcusu’ filmi ile Ayşe Buse Uyanık, "Nesimi" temalı ‘Empati’ filmi ile Volkan Çınar, "Mehmet Akif Ersoy" temalı ‘İstiklal’ filmi ile Ahmet Abdullah Karaca, "Yusuf Has Hacip" temalı ‘Kut’ filmi ile Ahmet Yücel, "Yunus Emre" temalı ‘Taştan Lale’ filmi ile Abdülkadir Yavuz, "Mevlana Celaleddini Rumi" temalı ‘Dinle’ filmi ile Nazlı Nuray Bilişik ve "Süleyman Çelebi" temalı ‘Gölge’ isimli film ile Ömür Onurlucan ödüle layık görüldü. Kısa film kategorisinde ise birincilik ödülünü Hasan Kalender, ikincilik ödülünü Ramazan Kılınç, üçüncülük ödülünü Kaldykoz Rakimcan, mansiyon ödülünü ise Eren Bektaş kazandı.

  • gala gecesi 1.jpg
  • gala gecesi 2.jpg
  • gala gecesi 3.jpg
  • gala gecesi 5.jpg
  • gala gecesi 6.jpg
  • gala gecesi 4.jpg