BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Çekim İzni Başvuruları

 
    2 Ağustos 2005 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 25904 sayılı "Sinematografik Ortak Yapımlar ve Türkiye'de Ticari Amaçlı Film Çekmek İsteyen Yerli ve Yabancı Yapımcılar Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre, Türkiye'de ticari amaçlı film çekmek isteyen yerli yapımcıların çekim izinleri çekim yapılacak mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından verilmektedir.


     Aynı yönetmeliğe göre Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğümüzden çekim izni alan şirketin/kurumun/kişinin; çekimin gerçekleştirileceği mahallin en büyük mülki amirliğinden, özel izin gerektiren mahaller söz konusu olduğunda ise,o mahallin bağlı olduğu kamu kurum  ve kuruluşundan ayrıca izin alması gerekmektedir.

    Dilekçe ve Başvuru formuna ulaşmak için TIKLAYINIZ. 

    Başvuru formu hazırlanırken çekim yapılması planlanan tarihler ve çekim yapılacak mekanların net olarak belirtilmesi gerekmektedir.

    Başvurular; imzalı dilekçe, imzalı başvuru formu ve açıklama kısmında belirtilen ekler ile birlikte Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne şahsen veya posta yolu ile yapılabilmektedir.

    BURSA VALİLİĞİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN 14.01.2019 TARİHLİ VE 2019/1 SAYILI BURSA İLİ GENELİNDE SİVİL İNSANSIZ HAVA ARAÇLARININ (İHA VEYA DRONE) KULLANIMI     HAKKINDA KARARI  Karar Metni için TIKLAYINIZ

    Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
    Osmangazi Mahallesi Osmangazi Caddesi
    No:18 Tophane 16020 Osmangazi / BURSA
    
Tel   : (0224) 220 70 19 - 114
    Faks : (0224) 220 42 51
    iktm16@kulturturizm.gov.tr