BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kongre Turizmi


Bursa coğrafi konumu ve ulaşım imkânlarının elverişli olması sebebiyle kongre turizmi için tercih edilen İllerimiz arasında yerini almaktadır.Bursa’da ulaşımın kolaylığı ve ulaşım imkanlarının çeşitliliği, karayolu, havayolu ve denizyolu bağlantılarının bulunması, ayrıca şehir içi ulaşımda metro ağının varlığı kongre turizmi açısından önemlidir.

Bursa’nın tarihi ve kültürel değerleri de kongre turizmine yönelik talebi etkilemektedir. Katılımcıların organizasyon sonrası boş zamanlarında şehrin tarihi değerlerini ziyaret etmesi, kültür turlarına yönelik imkânlardan yararlanması sağlanır. Turizm faaliyetlerindeki çeşitlilikler kongre turizminin gelişmesine uygun ortam yaratmaktadır. Kongre turizminde önemli üst yapı yatırımları arasında kongre merkezleri, kongre salonları ve kongre merkezli oteller yer almaktadır.

Merinos Atatürk Kongre ve KültürMerkezi ve TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar Merkezi şehrin önemli kongre merkezlerindendir.Ayrıca, Bursa’da birçok konaklama işletmesi çatısı altında toplantı salonları mevcuttur.

  • Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi, Bursa Valiliği arşivinden 2012 yılında alınmıştır..jpg
  • TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Bursa Valiliği arşivinden 2012 yılında alınmıştır..JPG