BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafakemalpaşa Yöresel Ürünler Tanıtım Festivali Ve Yemek Yarışması

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından 18 – 20 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen “3.Yöresel Ürünler Tanıtım Festivali” kapsamında Mustafakemalpaşa’nın geleneksel yemeklerinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması amacıyla   gerçekleştirilen  Yemek Yarışması etkinliğine İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ahmet GEDİK katıldı.

  Mustafakemalpaşa’da  düzenlenen yemek  yarışmasına çorba, ana yemek ve tatlı olmak üzere 3 ayrı kategoride 22 yemek,  Bursa İl Kültür ve Turizm  Müdürümüz Ahmet Gedik, Mustafakemalpaşa MYO Öğretim Görevlisi Saadet Dilek Yıldız, BESOB Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Vatansever, Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alan Şefi Murat Şengül ve Mustafakemalpaşa Aşçılar Odası Başkanı Erol Aslan tarafından değerlendirilerek dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

Yarışmadan sonra İl Kültür Turizm Müdürümüz Ahmet GEDİK, Adnan Menderes Meydanında kurulan festival alanında Kooperatif, Köy Dernekleri, Muhtarlıklar ve yerel üretim yapan kadınlar tarafından oluşturulan stantları ziyaret etti.  • MKP_0700.JPG
  • MKP_0700DSC_6043.JPG
  • MKP_0700DSC_6070.JPG
  • MKP_0700DSC_6083.JPG
  • MKP_0870.JPG