BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"4 Mevsim Ordu" 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması

“4 Mevsim Ordu” 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 30 Aralık 2019’dur. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Fotoğraf yarışmasının amacı: Fotoğraf sanatı aracılığı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde sosyal hayatı belgeleyerek ilimizin tanına bilirliğini arttırmak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin geleceğe dönük çalışmalarını fotoğraf sanatını kullanarak anlatmasıdır.

“4 Mevsim Ordu 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması” sayısal (dijital) kategoride ve iki bölümlüdür: 1- Sayısal: “4 Mevsim Ordu” Renkli fotoğraf > DC

2- Sayısal: “Foto Öykü” Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf > DO

Fotoğraf yarışmasının konusu: Ordu ilinin on dokuz ilçesinde bulunan tarihi yapıları (köprüler, camiler, kiliseler, kaleler ve mağaralar ile ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları); doğal güzellikleri (dağlar, yaylalar, göller, akarsular, şelaleler, mağaralar vb.); bölgeye ait kültürel öğeleri (yöresel yemekler, tarım, hayvancılık, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, asker eğlenceleri, kına geceleri, tarım aletleri ve el sanatları vb.); yaban hayvanları, endemik bitkileri, Ordu’ya özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan belgesel nitelikte fotoğraflardır. Bir bölümde yer alan fotoğraflar diğer bölümde kullanılamaz.

1- Fotoğraf yarışmasına seçici kurul ve birinci derece yakın akrabaları, TFSF temsilcisi ve haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar dışında fotoğrafa ilgi duyan, son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş her birey katılabilir.

2- Her katılımcı, Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde çekilmiş, “4 Mevsim Ordu” bölümü için en fazla 4 (dört) adet Sayısal (Dijital) Renkli eserle veya “Foto Öykü” bölümü için yukarıda belirtilen öykü konularından sadece 1 konu seçerek konu ile ilgili 6 (altı) adet Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf ile katılabilir.

3- Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, başarı, mansiyon ve özel ödül) almış fotoğraflar gönderilemez. Ayrıca herhangi bir yarışmada ödül almış bir fotoğraftan yeniden kadrajlama yoluyla elde edilmiş fotoğraflar kabul edilmez. Fotoğrafın sosyal medyada yarışma organizasyonu dışında paylaşılmış olması katılmaya engel değildir.

Ödüller:
Birincilik 5.000.- TL
İkincilik 3.000.- TL
Üçüncülük 2.000.- TL

Jüri Özel Ödülü 1.000.- TL (insanlı veya iha vb. özel donanımla havadan veya su altında/altından çekilen bir fotoğrafa verilecektir.)

Jüri Özel Ödülü (Kış) 1.000.- TL
Jüri Özel Ödülü (İlkbahar) 1.000.- TL
Jüri Özel Ödülü (Yaz) 1.000.- TL
Jüri Özel Ödülü (Sonbahar) 1.000.- TL
Sergileme (En fazla 100 eser) 150.- TL

Foto Öykü > DO Bölümü
Birincilik 5.000.- TL
İkincilik 3.000.- TL
Üçüncülük 2.000.- TL
Sergileme (En Fazla 20 eser) 300.- TL

Detay ve katılım için tıklayınız…

4 Mevsim Ordu 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması web.jpg