BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Mart Dünya Meteoroloji Günü Fotoğraf Yarışması

1873 yılında Uluslararası Meteoroloji Teşkilatı olarak kurulan ve 23 Mart 1950 tarihinde bugünkü adını alan Dünya Meteoroloji Teşkilatı, 23 Mart tarihini her yıl Dünya Meteoroloji Günü olarak kutlamaktadır.
23 Mart Dünya Meteoroloji Günü, Dünya Meteoroloji Örgütü Yürütme Konseyi tarafından belirlenen her yıl belirlenen bir tema etrafında kutlanmakta ve bilgilendirmeler yapılmaktadır. 2019 yılının teması “Güneş, Dünya ve Hava” olarak belirlenmiştir.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bu yılki 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü etkinlikleri kapsamında “Güneş, Dünya ve Hava” konulu bir fotoğraf yarışması düzenlemektedir. Tüm fotoğrafçıların (Profesyonel ve Amatör) katılımına açık olan yarışmaya son katılım tarihi 8 Mart 2019 olarak belirlenmiş olup, yarışmada dereceye giren eserler ödüllendirilecektir. Yarışmada 1. seçilen eser sahibine 3 bin 500 TL, 2.seçilen eser sahibine 3 bin TL, 3. seçilen eser sahibine ise 2 bin 500 TL ödül ve plaketleri, 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü Etkinliğinde takdim edilecektir.
Yarışmada dereceye giren eserler, Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez birimi ile 15 Bölge Müdürlüğü’nün yazılı ve görsel tanıtım materyallerinde kullanılacak olup, ayrıca çeşitli fuarlarda sergilenecektir.
Söz konusu “Güneş, Dünya ve Hava” konulu fotoğraf yarışmasının detaylarına MGM’nin web sayfasından (www.mgm.gov.tr) ulaşılabilirsiniz.

23 Mart Dünya Meteoroloji Günü web.png