BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

55. Kütüphane Haftası (25 Mart - 31 Mayıs)

Kamuoyunda kütüphane kavramında olumlu çağrı oluşturmak, kitap, kütüphane ve okuma alışkanlığı konusunda toplumsal algıyı yükseltmek amacıyla Türk Kütüphaneciler Derneği’nin girişimleriyle 1964’ten bu yana Mart ayının son pazartesi ile başlayan hafta “Kütüphane Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl 25 Mart-31 Mart 2019 tarihleri arasında 55.sini kutladığımız Kütüphane Haftasının teması “Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda Bursa İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda saat 14.30’da gerçekleştirilen 55. Kütüphane Haftası açılış programına Bursa Vali Yardımcısı Mustafa GUNDOĞAN, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mihrimah KOCABIYIK, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ahmet GEDİK, personelimiz ve kütüphane okuyucuları katılmıştır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni, günün anlam ve önemine dair konuşmalardan sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Uludağ’ın Çocuklarından Masallar” yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizin ödül töreni yapıldı.

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Görevlisi Ayşe ENERGİN’in ‘’Kitap ve Hayat” konulu konuşmasını takiben Bursa Erkek Lisesi ve Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Kitap ve Kütüphane” konulu şiir okundu. Bursa Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü sanatçıları tarafından sunulan mini konserle tören sone ermiştir.

  • Kütüphane Haftası-1 web.jpg
  • Kütüphane Haftası-2 web.jpg
  • Kütüphane Haftası-3 web.jpg
  • Kütüphane Haftası-4 web.jpg
  • Kütüphane Haftası-5 web.jpg