BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Amatör Gençlik Korosu Seçmeleri

Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğüne bağlı olarak kurulması Kültür ve Turizm Bakanlığınca onaylanan, Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Amatör Gençlik Korosuna ses icracılığı hususunda kabiliyetli veya enstrümanlardan birini belli bir düzeyde icra eden kursiyerler alınacaktır. Kursiyerlere; solfej, nazariyat, şan, repertuvar, edebiyat-diksiyon, enstrüman dersleri ile müzik tarihi ve formlar hakkında bilgiler, koromuzun sanatçıları tarafından ücretsiz olarak verilecektir.

Kursiyerler, 16 - 40 yaş arasından yeteneklilerden seçilecektir, 18 yaşını doldurmayan adaylar için veli onayı alınacaktır.

Nüfus cüzdanı ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile başvuracaklardır. Başvuru formu Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğünden temin edilebilir.

Seçmeler; 16 Mart 2019 Cumartesi günü saat 11.00'de Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü Çalışma Salonunda yapılacaktır.

Bilinçli musikişinaslar ve bilinçli müzisyenler yetiştirmek amacıyla kurulan Amatör Gençlik Korosuna başvurular 15 Mart 2019 tarihi mesai bitimine kadar Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğüne bizzat başvurarak yapılacaktır.

İlgililere duyurulur.

Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu web.jpg