BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"9. Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali" Kapsamında Türk Dünyasından 7 Ünlü Edebiyatçının Hayatını Konu Alan Filmlerin Çekimleri Bursa'da Devam Ediyor


"9. Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali" kapsamında, Süleyman Çelebi, Cengiz Aytmatov ve Ahmet Baytursun'un da aralarında olduğu Türk dünyasından 7 ünlü edebiyatçının yaşamlarını konu alan filmler hazırlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının destekleriyle düzenlenen festivalin teması, Bursa'nın 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması dolayısıyla "Türk Cumhuriyetlerinin Edebi Şahsiyetleri" olarak belirlendi.

İl Müdürümüz Dr. Kamil Özer, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının destekleriyle gerçekleştirilen, Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneğince düzenlenen "9. Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali" kapsamında, Türk dünyasından 7 ünlü edebiyatçı, Süleyman Çelebi, Cengiz Aytmatov, Ahmet Baytursun, Hüseyin Cavid, Abdülhamid Süleyman Çolpan, Mahtumkulu Firaki, Toktobolot Abdumomunov’un yaşamlarını konu alan filmlerden ”Kuş Kişisi Toktobolot Abdumomunov” un çekildiği seti ziyaret etti.