BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

11 EYLÜL BURSA’NIN KURTULUŞU ETKİNLİKLERİ

 

11 Eylül Bursa’nın kurtuluşu kutlama programına katılmak amacıyla  Müdürlüğümüz binası önünden başlayacak yürüyüş öncesi, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve  Bursa Protokolü Müdürlüğümüzü ziyaret etti. İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ahmet GEDİK tarafından karşılanan protokol daha sonra yürüyüş programına katıldı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ahmet GEDİK ve Bursa Protokolü’nün de katıldığı kortej yürüyüşüne, Bursa Mehter Takımı ile Belediye Bandosu marşlarıyla eşlik etti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi üyeleri, üniformalarıyla törene renk kattı. Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden program, Bursa Kent Müzesi önünde gerçekleşen etkinliklerle sürdü. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kurtuluş gününden günümüze kadar bu toprak uğruna şehit ve gazi olan kahramanları minnetle andıklarını belirtti.

Halk oyunları ekiplerinin gösterileri, Mehteran ve Kılıç Kalkan ekiplerinin sergilediği performansın ardından tören son buldu.1.jpg
10.jpg
11.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
DSC_5736.JPG