BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

18. Devlet Fotoğraf Yarışması (20.03.2018)

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, gerektiğinde uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak amacıyla, “ 18. Devlet Fotoğraf Yarışması ” düzenlenmiştir.

Sözkonusu yarışmaya başvuru; 24 Nisan - 22 Haziran 2018 tarihleri arasında,https://plastiksanat.kultur.gov.tr/ adresi üzerinden e-devlet sistemine yönlendirilerek bu yıl ilk defa çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek olup, yarışmaya başvurmak için e-devlet şifresi gerekmektedir.

18. Devlet Fotoğraf Yarışması’nda,

  • Başarı Ödülüne değer görülecek her bir kategorideki üç (3) adet  fotoğraf  için, ayrı ayrı  6.000.- TL veBaşarı Belgesi
  • Sergilenmeye değer görülecek her bir kategorideki en fazla yirmibeş (25) adet fotoğraf için, ayrı ayrı 500.-TL ve Katılım Belgesi verilecektir.

 

Yarışmanın Seçici Kurulu

  • Seçici Kurul, 4 (dört) akademisyen /sanatçı ve 1 (bir) Bakanlık temsilcisinden oluşturulacak olup, üyelerin isimleri, son başvuru tarihinden (22 Haziran 2018) sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bakanlık uzantılı resmi internet sitelerinden (www.kulturturizm.gov.tr,  www.guzelsanatlar.gov.trvewww.kulturportali.gov.tr) duyurulacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve şartname için:  https://plastiksanat.kultur.gov.tr/

Kamuoyunun bilgilerine arz olunur.

            

     Kültür ve Turizm Bakanlığı

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü)

  • 239759,fotografyarismasiafisfinal12032018jpg.png