BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Memurlara Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı Başladı (13.02.2018)

Bakanlığımız Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından merkez ve taşra teşkilatında görev yapan aday memurlara yönelik olarak düzenlenen "Aday Memur Eğitimi" başladı.

Bursa İlinden 12 aday memurun katıldığı aday memur eğitim programı kapsamında ilk ders, Bakanlığımız Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ’in açılış konuşması ile başladı.   

Aday Memur Eğitimi, 13 Şubat - 06 Nisan 2018 tarihleri arasında telekonferans sistemi ile gerçekleştirilecektir.

Bursa Atatürk Müze Evi toplantı salonunda başlayan eğitim programı kapsamında ilk defa memuriyete atanan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi aday memurların asil memurluğa geçebilmeleri için "Temel Eğitim" ve "Hazırlayıcı Eğitim" programlarında telekonferans sistemi ile eğitim verilecektir.

Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet GEDİK, aday memurlara yönelik hizmet içi eğitim programıyla ilgili eğitim salonunda aday memurlara yaptığı açıklamada; nitelikli insan kaynağının kamu hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli bir şekilde sürdürülmesindeki önemini vurgulayarak kamu görevlerinde istihdam edilecek personele,  yerine getireceği görevin gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılarak, hizmetlerin zaman ve kaynak israfı olmaksızın en verimli şekilde ifa edilmesini sağlayacak şekilde personel yetiştirilmesinin önemine değindi. Ayrıca,  güleryüzlü, bilgili ve disiplinli memurlar yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade ederek aday memurlara başarılar diledi.

  • Aday Memur Eğitimi-1 web.jpg
  • Aday Memur Eğitimi-2 web.jpg
  • Aday Memur Eğitimi-3 web.jpg