BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa 14. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı (12.10.2017)

Bursa'da 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 9. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'nın açılışı yapıldı.

TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarların açılışına, Vali Vekili Ergün Güngör,Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Durali Koçak, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdür V. Dr. Abdullah Damar ile sektör temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

11 - 15 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olan fuar, 7 salon ve 75 bin metrekare açık sergi alanında gerçekleştiriyor. Geçen yıl 48 ülkeden 305 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuara 2017 yılında 400.000 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Bu yılki fuara 420 firma ile bin 216 marka iştirak etmektedir.

Yurt dışından veya yurt içinden gelen ziyaretçilere yönelik hazırlanan, Bursa’nın turistik ve kültürel değerlerini tanıtıcı broşürler ile Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de fuarda yerini aldı.

Fuarın açılış törenine katılan Bursa İl Kültür ve Turizm Müdür V. Dr. Abdullah Damar ‘Bu yıl 14.’sü düzenlenen Uluslararası Bursa Tarım Fuarı yurtiçinden veya yurtdışından 400.000’e yakın ziyaretçiyi Bursa’ya getirmektedir. Dolayısıyla bu etkinlik Bursa’nın tanıtımına yönelik önemli fırsat teşkil etmektedir. Bu anlamda biz de müdürlüğümüz bünyesinde kurduğumuz stantta, görevli arkadaşlarımız ve fuara özel hazırladığımız broşürler ile misafirlerimizi Bursa’nın doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini görmeye davet ediyoruz. Bu vesile ile Bursa’ya gelen tüm misafirlerimizi fuar dışında kalan zamanda veya fuardan sonra bir hafta Bursa’nın turizm değerlerini görmek için zaman ayırmaya davet ediyorum.’ dedi.

                                                                                                                                                                   
  • DSC_3619.jpg
  • DSC_3624.jpg
  • DSC_3699.jpg