BURSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi Kapsamında Müdürlüğümüze Ziyaret (06.07.2017)

Avrupa Birliği-Türkiye mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Karacadağ Ajansı tarafından yürütülen "Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi" Teknik Destek bileşeni kapsamında turizm uygulamalarının politika oluşturma, planlama, destinasyon yönetimi, markalaşma, pazarlama operasyonları ve farkındalık oluşturma gibi tüm yönleriyle ajans bölgesinde ve Şanlıurfa ili seviyesinde geliştirilmesi ile sürdürülebilir turizm yönetim modelinin geliştirilerek uygulanması amaçlanmaktadır.

Proje uygulamasının bir parçası olarak 05 Temmuz 2017 tarihinde Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Karacadağ Kalkınma Ajansı temsilcisi, Şanlıurfa kamu/özel sektör kurum temsilcileri, Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Teknik Destek Projesi Takım Lideri Mary McKeon ve Proje Ekibi İl Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

İl Müdürümüz Dr. Abdullah Damar tarafından heyete Bursa turizmine yönelik kısa bir brifing verildi ve Bursa'da turizm sektörünün gelişimi ve yönetimini ve politika oluşturulması, Turizm koordinasyonunun önündeki fırsatlar, Bursa’nın UNESCO Dünya Kültür Miras Listesine dâhil edilmenin getirdikleri hakkında tecrübe paylaşımı hususlarında heyete bilgilendirme yapıldı.

  • Ziyaret web-1.jpg
  • Ziyaret web-2.jpg
  • Ziyaret web-3.jpg
  • Ziyaret web-4.jpg